J+A LUNA AUTO
Revolučná 3
031 05 Liptovský Mikuláš

Predaj:
Ing. Peter Gärtner
predaj vozidiel

mail: predaj@fiat-lm.sk
tel: 044/5474988
mob: 0910 990 582

Servis:
Marian Gažo
vedúci servisu

mail: servis@fiat-lm.sk
tel: 044/5474982
mob: 0907 886 729

 O CNG
Keď sa povie pohon na stlačený zemný plyn (CNG), len ťažko by sme hľadali tradičnejšieho výrobcu osobných automobilov ako je Fiat Chrysler Automobiles. Taliansky výrobca má totiž s týmto alternatívnym pohonom už viac ako dvatsaťročné skúsenosti.
 
Fiat predstavil svoje prvé sériovo vyrábané vozidlo s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) už na jeseň 1997 na frankfurtskom autosalóne. Vtedy sa jednalo o model Fiat Marea vo verzii BiPower s pohonnou jednotkou 1.6 Torque 16v so schopnosťou spaľovania ako zemného plynu, tak benzínu. Ďalej nasledoval Fiat Multipla, ktorý bol s týmto alternatívnym pohonom v ponuke už od svojho prvého uvedenia na trh. Ako jediný doteraz vyrobený model Fiat ponúkal okrem verzie BiPower s kombinovaným pohonom na benzín / zemný plyn aj verziu BluePower, ktorá bola schopná spaľovať výhradne zemný plyn.

Postupom času uviedol Fiat pod názvom Natural Power celý rad ďalších modelov s kombinovaným pohonom na zemný plyn / benzín. Program Natural Power je dnes jedným zo strategických smerov, ktorými sa automobilka uberá.

Fiat Chrysler Automobiles totiž verí, že pohon na zemný plyn je v dnešnej dobe najvhodnejšou dostupnou technológiou na riešenie problémov so znečistením ovzdušia v husto osídlených oblastiach a pritom prináša aj ekonomické výhody. Postoj automobilky je plne v súlade s Bielou knihou Európskej dopravnej politiky vydanou Európskou komisiou, podľa ktorej by podiel stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave mal v roku 2020 predstavovať minimálne 10%.
 

Dnes ponúka Fiat Chrysler Automobiles ekologický program Natural Power (CNG) naprieč celou svojou modelovou radou, vďaka čomu je schopný uspokojiť požiadavky na mobilitu širokého spektra zákazníkov.